web analytics

Oferta

Geometria 3D

Geometria powinna być sprawdzana co najmniej raz w roku podczas przeglądów. Należy także sprawdzać kąty położenia kół po każdej naprawie podwozia. 

Zalecamy  kontrolę zbieżności także po sezonowej wymianie opon. Kąty natarcia kół mogą rozregulować się po wpadnięciu w dziurę czy niefortunnym najechaniu na krawężnik. Dobrym okresem na przeprowadzenie badania jest również wiosna, kiedy to możemy ocenić i zniwelować skutki jazdy w trudnym okresie zimowym. Jazda z rozregulowaną geometrią naraża nas na dodatkowe koszty związane z nierównomiernym zużywaniem się ogumienia oraz elementów zawieszenia. Ponadto jest niebezpieczna, ponieważ auto nie ma pożądanej przyczepności i może źle się prowadzić. 

Bardzo mocno zauważalnym objawem rozregulowania jest ściąganie auta w jedną stronę i kłopoty z utrzymaniem toru jazdy. 

Taka sytuacja jest szczególnie niebezpieczna podczas jazdy z dużą prędkością. Dlatego, jeżeli nie udało nam się znaleźć czasu na wizytę w warsztacie po zimie, koniecznie powinniśmy sprawdzić geometrię przed wakacyjnym wyjazdem. Badanie zbieżności nowoczesną metodą obrazowania 3D trwa dosłownie kilka minut. Tymczasem może uchronić nas przed bardzo poważnymi konsekwencjami.

Źródło: boschcarservice.com
Masz pytania? Chciałbyś się umówić na serwis? Zadzwoń 87 565-07-03; 570 965 925 lub napisz na racis@bosch-service.pl

Bądź na bieżąco...

Kontakt z nami...

SICAR Racis Bosch Car Service

ul. Filipowska 31,
16-400 Suwałki, woj. podlaskie

tel. 87 565-07-03
kom. 570 965 925

E-mail: racis@bosch-service.pl